Догляд за людьми 24/7

Як зробити вибір між доглядальницею і приватним пансіонатом?

У похилому віці людині потрібен спеціальний догляд, що обумовлено наявністю хронічних захворювань і особливими потребами. Забезпечити його можна різними способами, зокрема, найняти доглядальницю, яка перебуватиме з родичем постійно або в денний час, або скористатися послугами геріатричного пансіонату. У кожного варіанту є переваги і недоліки, оцінивши які можна прийняти дійсно зважене рішення.

Коли виникає необхідність доглядати за людьми похилого віку, близькі зацікавлені в тому, щоб забезпечити їм кращі умови:

· Сприятливу психологічну обстановку;

· Різноманітне дозвілля, гарний настрій;

· Кваліфіковану допомогу в разі погіршення самопочуття;

· Контроль прийому препаратів;

· Дотримання особистої гігієни.

Одночасно з цим важливо продумати фінансові моменти і знайти того, кому можна буде довіряти на 100%, адже сім’я – найцінніше, що є у будь-якої людини. Самостійно забезпечити догляд не вийде – для цього потрібні спеціальні навички і знання, тому належить вибрати, хто і як буде піклуватися про родича.

Пансіонат для літніх: переваги і недоліки

Попит на послуги догляду за людьми похилого віку сприяв відкриттю приватних геріатричних центрів по всій країні, і з кожним роком до них звертається все більше українців. Якщо говорити про профільні установи, до яких відноситься пансіонат «Тепло родини», то це місце, де людям похилого віку забезпечений максимальний комфорт, а близькі можуть провідувати їх і не сумніватися в тому, що за ними доглядають в режимі 24/7. Кожен, хто працює в такому центрі, – професіонал своєї справи. Харчуванням займаються дієтологи і досвідчені кухарі, на стіл накривають ввічливі і уважні офіціанти, для лікування передбачено цілий штат лікарів різних спеціальностей і медсестер. У такому оточенні людина відчуває себе оточеним турботою і постійно отримує позитивні емоції, при цьому велика увага приділяється підтримці здоров’я і профілактики захворювань.

До однозначним переваг установ для літніх слід віднести:

1. Висококласну медичну допомогу. Дипломовані лікарі, які мають досвід роботи з людьми похилого віку, підбирають індивідуальні терапевтичні програми, а сучасна лікувальна база дозволяє проводити фізіопроцедури і реабілітацію після операцій, інсультів і інфарктів.

2. Мінімальний ризик недогляду і халатності. Пансіонат зацікавлений у припливі клієнтів, тому контролює стан кожного старого цілодобово і має в своєму розпорядженні ресурси для надання невідкладної допомоги.

3. Уважність до побажань і скарг постояльців. Якщо у людини щось болить або хочеться освоїти новий навик, то він може розраховувати на всебічну підтримку персоналу.

4. Побутовий комфорт. Пенсіонери живуть в світлих, просторих палатах з меблями, адаптованої під їх вік і потреби (тобто кнопки виклику медсестри). Кімнати щодня прибирають, є можливість прикрасити інтер’єр картинами, вишивкою і т.д.

5. Збалансоване харчування по персонально складеному меню.

6. Перебування в соціумі. Постояльці можуть спілкуватися між собою, проводити спільні вечори, брати участь у самодіяльності, здійснювати прогулянки.

7. Комплексний підхід до відновлення здоров’я. Передбачені заняття з ерготерапевтами, кінезіології, логопедами.

Єдиним мінусом в порівнянні з доглядальницею є вартість послуг. З іншого боку, є можливість подарувати родичу щасливе, безпечне, здорове життя, і її варто використовувати.

Переваги та недоліки доглядальниці для літньої людини

Основні аргументи на користь звернення до доглядальниці:

· Можливість найму на 1-2 години, на день або на інший строк (в пансіонаті людина проживає постійно);

· Перебування старого в звичному оточенні;

· Професійний догляд – контроль прийому ліків, приготування страв за узгодженим меню.

З недоліків варто відзначити:

1. Великі витрати при постійному проживанні, наданні повного спектру послуг догляду.

2. Неможливість адекватної оцінки кваліфікації. Є ризик найняти неспеціаліста.

3. Перебування в будинку сторонньої людини.

4. Неможливість догляду за людьми похилого віку з важкими захворюваннями.

5. Відсутність спілкування з однолітками, здійснення прогулянок, занять з логопедом, психологом, проходження фізіопроцедур.

Що дешевше і якісніше: пансіонат чи доглядальниця

Наймати доглядальницю дешевше, ніж розміщувати стару людину в пансіонат, але не все так однозначно. Послуги кваліфікованого медика обійдуться недешево – 8-15 тисяч гривень на місяць з проживанням. За день доведеться платити 500-600 гривень. Причому за ці гроші надається базовий набір опцій: гігієнічні процедури, контроль прийому препаратів, приготування їжі, допомога з годуванням. Додаткові витрати – ліки, медичні процедури, обстеження, прогулянки. Віддаючи чималу суму грошей, ви отримуєте мінімум послуг, при цьому завжди є ризик, що людині не дадуть достатній догляд або з дому пропадуть цінні речі.

Доглядальницю можна розглядати як тимчасовий варіант, якщо необхідно виїхати на пару днів або не хочеться залишати родича одного на 2-3 години. Для поліпшення якості життя, набуття внутрішнього спокою про його здоров’я і благополуччя є сенс відправити пенсіонера в пансіонат. Тут він зможе не просто доживати, а насолоджуватися кожним днем, перебуваючи в оточенні однолітків, уважного персоналу, лікарів, готових надати професійну допомогу в будь-який час. Витрати ж будуть порівняно менші з тим, скільки довелося б заплатити за досвідчену доглядальницю з медичною освітою.